İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

22 HAZİRAN 2021, SALI   

2

HABERLER

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 8  > Sonraki >  >> Son >>
 

»

İMO`DAN `ÇELİK YAPI VE BETONARME BİNA` SEMİNERLERİ

 

— 13.10.2012 DİYARBAKIR

 

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Diyarbakır Şubemiz, “Depreme Dayanıklı Çelik Yapı Tasarımı” ve “Mevcut Betonarme Binaların Deprem Performanslarının Belirlenmesi” konulu seminerler düzenledi. Dicle Üniversitesi (DÜ) İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. S. Özgür Değertekin, çelik yapıların önümüzdeki yıllarda Türkiye’de gelişeceğini söyledi.

»

DİYARBAKIR`DA İMO TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI

 

— 12.10.2012 DİYARBAKIR

 

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Diyarbakır Şubemiz, Batman, Bingöl, Elazığ, Malatya, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Tunceli ve Şırnak-Cizre’deki oda temsilcileriyle toplantı yaparak, durum değerlendirmesi yaptı.

»

İMO LABORATUVARLARININ GELECEĞİNİ DEĞERLENDİRDİ

 

— 10.10.2012 DİYARBAKIR

 

İnşaat Mühendisleri Odamız, laboratuvarlarının bundan sonraki sürecini planlamak amacıyla Ankara’da toplantı düzenledi. İMO Şube Başkanları ve yöneticilerin katıldığı toplantıda konuşan İMO Başkanı Taner Yüzgeç, korunması ve tasfiye edilmesi gereken laboratuvarları belirlemek istediklerini belirtti.

»

İMO BAŞKANI TANER YÜZGEÇ, TMMOB DANIŞMA KURULU’NDA KONUŞTU

 

— 08.10.2012 DİYARBAKIR

 

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Yönetim Kurulu Başkanımız Taner Yüzgeç, TMMOB 42. Dönem 1. Danışma Kurulu’nda konuştu. Yüzgeç, “İnşaat Mühendisleri Odası olarak, Danışma Kurulu’nun, aynı zamanda bir dayanışma meclisi, yani bir dostlar meclisi şeklinde cereyan etmesi gerektiğine inanıyoruz” dedi.

»

DİYARBAKIR`DA ÇEVRE YOLLARI YAPILMALI

 

— 08.10.2012 DİYARBAKIR

 

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Diyarbakır Şube Başkanımız Turan Kapan, kentteki kaçak yapılaşmanın seçim öncesi hızlandığını belirterek, belediyeler, valilik ve sivil toplum örgütlerinin ortak tavır sergilemesi gerektiğini kaydetti. Urfa yolunda düzenlenen kavşakların Diyarbakır’ın trafik sorununa çözüm olamayacağını ifade eden Kapan, trafik sorununun çevre yollarının yapılmasıyla çözülebileceğini söyledi.

»

ORTADOĞU İNŞAAT FUARI 2012 DİYARBAKIR`DA AÇILDI

 

— 04.10.2012 DİYARBAKIR

 

TÜYAP tarafından organize edilen “2012 Ortadoğu İnşaat ve Belediye İhtiyaçları Fuarı”nın açılışı yapıldı. 100 firmanın katıldığı fuar, 4 gün boyunca açık kalacak.

»

DİYARBAKIR İKK’DEN KÜRT SORUNU UYARISI

 

— 19.09.2012 DİYARBAKIR

 

TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu (İKK), “19 Eylül TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü”ne ilişkin basın açıklaması yaptı. “Mesleğimize, Halkımıza ve Ülkemize Sahip Çıkacağız” diyen Diyarbakır İKK Sekreteri Necati Pirinççioğlu, Kürt sorununda aynı filmin tekrar sahnelenmeye çalışıldığını belirterek, “Çözüm için derhal çatışmasızlık ortamı sağlanarak müzakere süreçlerinin kesildiği yerden devam ettirilmesi gerekmektedir. Aksi durumda daha çok kan ve gözyaşına neden olan savaş ve çözümsüzlük süreci derinleşecektir” dedi.

»

12 EYLÜL GÖMÜLMEDİ, GELİŞTİRİLİYOR

 

— 12.09.2012 DİYARBAKIR

 

İnşaat Mühendisleri Odamız, yaptığı açıklamada, 12 Eylül darbesinin tarihe gömülmediği, aksine başka aktörlerce geliştirilerek devam ettirildiğini belirterek, “Dün olduğu gibi bugün de 12 Eylül darbesi ve anlayışına karşı durmak, demokrasi ve barış şiarını yükselterek toplumsal umudun adresi olmak sorumluluklarımız arasındadır” dedi.

»

YAPIM İŞLERİ İHALELERİNDE `ZORUNLU` MÜHENDİS İSTİHDAMI KALDIRILIYOR

 

— 29.08.2012 DİYARBAKIR

 

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Yönetim Kurulumuz yaptığı açıklamada, “Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliği”nin değiştirildiğini ve yapım işinde ihaleye girecek olan firmaların sürekli mühendis çalıştırma zorunluluğunun ortadan kaldırıldığını belirterek, “Yapılan değişiklikler derhal iptal edilmeli, teknik eleman istihdamını ve niteliğini artırıcı önlemler getirilmelidir” dedi.

»

MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA ÇALIŞTIRILMAYACAK

 

— 15.08.2012 DİYARBAKIR

 

Mühendis, mimar ve şehir plancılarının düşük ücretle çalıştırılmaları ve alınan ücretin Sosyal Güvenlik Kurumu’na eksik bildirilmesinin önüne geçmek için Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) arasında protokol imzalandı.

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 8  > Sonraki >  >> Son >>
 

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.