İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

22 HAZİRAN 2021, SALI   

20

COVİD-19 SALGINININ YARATTIĞI SONUÇLARIN ÜYELERİMİZDEKİ ETKİSİNİ DEĞERLENDİRMEK İÇİN YAPILAN ANKETİN SONUÇ RAPORU YAYIMLANDI

    Yayına Giriş Tarihi: 21.04.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 21.04.2020 12:54:55  Yayınlayan Birim: DİYARBAKIR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 21.04.2020 13:37:28

Meslektaşlarımızın, çalışma alanında salgın dolayısı ile alınan sağlık ve ekonomik önlemlerini yeterli bulup bulmadıklarının ölçülebilmesi ve çalışma hayatında karşılaştıkları sorunların değerlendirilebilmesi, Şubemizin salgına dair alınan önlemleri, salgın sonrası yaşadığı sorunları doğru bir şekilde değerlendirerek kamuoyu ile paylaşabilmesi ve ilgili kurumlara gerekli uyarıların yapabilmesi amacıyla bu çalışma yapılmıştır

Amaç ve Genel Bilgi;

Bilindiği üzere Covid-19 salgını tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına aldı. Günlük hayatımızdan, eğitime, ev yaşantısından, çalışma alanlarına kadar hemen hemen her alanda birçok önlem alındı ve değişiklikler yapıldı. Özellikle çalışma hayatında salgına karşı gerekli önlemlerin alınıp alınamadığı ve çalışanların özlük haklarında yaşanan sorunlar ile alınan ekonomik tedbirlerin yeterli olup olmadığı konusu kamuoyunda yoğun bir şekilde tartışıldı.

Meslektaşlarımızın, çalışma alanında salgın dolayısı ile alınan sağlık ve ekonomik önlemlerini yeterli bulup bulmadıklarının ölçülebilmesi ve çalışma hayatında karşılaştıkları sorunların değerlendirilebilmesi, Şubemizin salgına dair alınan önlemleri, salgın sonrası yaşanan sorunları doğru bir şekilde değerlendirerek kamuoyu ile paylaşabilmesi ve ilgili kurumlara gerekli uyarıların yapabilmesi amacıyla bu çalışma yapılmıştır.

Salgının devam ettiği süre aralığına bağlı olarak aylık periyodlar halinde bu çalışmaya devam edilecektir.

Anket çalışması 13-21 Nisan 2020 tarihleri arasında İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi çalışma alanı içerisinde yer alan 9 ilde yapıldı. Araştırma kapsamında üye sayımızı temsilen 227 meslektaşımızdan mail dönüşleri ile veri toplandı.

anket raporu ektedir.


 

Dosyalar

covid-19 diyarbakır anket rapor sonucu (647 KB) (21.04.2020 12:54:20)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 124

Diyarbakır Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.