Yönetim Kurulu

Üyeler

MAHSUM ÇİYA KORKMAZ
BAŞKAN

1989 yılında Diyarbakır`da doğdu. ilk-orta ve lise eğitimini Diyarbakır da tamamladı. 2013 yılında Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden mezun oldu. 2017-2019 yılları arasında Diyarbakır şubede şube sekreteri görevinde bulundu. Özel sektörde çalışmaktadır.

 

BERİVAN YAŞAR
SEKRETER ÜYE

1994 yılında Diyarbakır`da doğdu.2017 yılında Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden mezun oldu. İlkokul-ortaokul ve lise eğıtimini Diyarbakır`da tamamladı.2022-2024 yılları arasında Diyarbakır şubede yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. Kendine ait iş yerinde peyzaj, çelik konstrüksiyon işleri ile uğraşmaktadır.

 

BEDRİ AKARSU
SAYMAN ÜYE

 

EBRU AYDIN TEKYILDIZ
ÜYE

1992 yılında Diyarbakır`da doğdu. 2014 yılında Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden mezun oldu. 25. Dönem İMO Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulunda yer aldı. Mezuniyetinden itibaren üstyapı projelerinde saha mühendisi, teknik ofis mühendisi olarak görev yaptı. Halen özel bir firmada teknik ofis şefi olarak çalışmaktadır.

 

FİGEN AKMEŞE
ÜYE

1995 yılında Diyarbakır`da doğdu. 2018 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. 2024 yılında Dicle Üniversitesi İç Mekan Tasarımı Bölümü`nden mezun olmuştur. Mezuniyetinden bu yana özel sektörde mühendislik yapmaktadır.

 

EVREN ÇETİN
ÜYE

1980 yılında Diyarbakır`da doğdu. İstanbul Kültür Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü 2005 yılında bitirdi. Halen kendine ait iş yerinde resmi kurum ve kuruluşların proje, yapım ve taahhüt işleri ile uğraşmaktadır. Evli 2 çocuk babasıdır.

 

RAMAZAN KUCUN
ÜYE

1988 yılında Diyarbakır`da doğdu.2014 yılında Munzur Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden mezun oldu. İlkokul-ortaokul ve lise eğıtimini Diyarbakır`da tamamladı.2014 yıllı itibari ile yapı denetim ve proje işleri ile uğraşmaktayım.

 
Yedek Üyeler

MEHDİ MAZLUM ORAK
ÜYE

1996 yılında doğdu. 2019 yılında Dicle Üniversitesi`nden mezun oldu. Kendi şirketinde proje ve taahhüt işleri yapmaktadır.

 

DİLAN YILDIZ
ÜYE

1995 yılında Diyarbakır`da doğdu. Dicle Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesinden mezun oldu. Ekol Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. firmasında Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olarak çalışmaktadır. Çocuk Çalışmaları Derneğinde gönüllü olarak çalışmalar yürütmektedir.

 

ZİNNAR AKTAŞ
ÜYE

1992 yılında Zara`da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Diyarbakır`da tamamladı. 2016 yılında Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Özel sektörde çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

ABDULLAH ARMAĞAN
ÜYE

1990 Yılında Diyarbakır/Silvan doğumlu. 2016 yılında Şırnak Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde mezun oldum.2013-2015 yılları arasında Genç İmo da görev yaptım. 5 yıl yapı denetim sektöründe görev yaptım ve Kendine ait şahıs şirketinde proje ve taahhüt işleri ile uğraşmaktayım.

 

ABDURRAHMAN ARSLAN
ÜYE

 

HALİT ATAMAN
ÜYE

 

 

SERKAŞ KARAKAŞ
ÜYE

1994 yılında Diyarbakır`da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Diyarbakır`da tamamladı. 2018 yılında Dicle Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Diyarbakır faaliyet gösteren bir yapı denetim firmasında kontrol elemanı olarak çalışıyor.

 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası