NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ HABERLER ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

18 OCAK 2020, CUMARTESİ   

34

HABERLER

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 7  > Sonraki >  >> Son >>
 

»

ELAZIĞ TEMSİLCİLİĞİMİZ İKİ SEMİNER DÜZENLEDİ

 

— 17.11.2012 DİYARBAKIR

 

Odamızın Elazığ Temsilciliği, “Betonarme Temeller” ve `Betonarme Elemanlarda Donatı Düzenleme Kuralları” konulu seminerler düzenledi.

»

ELAZIĞ’DA YOL PROJELENDİRME KURSU VERİLDİ

 

— 17.11.2012 DİYARBAKIR

 

İnşaat Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi Elazığ Temsilciliği, “Net-Cad (Netpro) Yol Projelendirme Sertifika Eğitim Programı” kursu düzenledi.

»

BETONARMA TEMELLERİ İYİ İNCELEMEMİZ GEREKİYOR

 

— 17.11.2012 DİYARBAKIR

 

Odamız, “Betonarme Temeller” ve “Betonarme Elemanlarda Donatı Düzenleme Kuralları” konulu seminerler düzenledi. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Zekai Celep, betonarme temellere ilişkin raporların iyi incelenmesi gerektiğini söyledi.

»

HAZIRLIKLARI YAPILAN TMMOB`SİZ TMMOB YASASI’NI KABUL ETMEYECEĞİZ

 

— 16.11.2012 DİYARBAKIR

 

TMMOB’ye bağlı 23 oda, TMMOB Yasası’nı değiştirilmesine yönelik hazırlıklara sert tepki gösterdi. Açıklamada, “Kapalı kapılar ardında hazırlıkları yapılan TMMOB’siz TMMOB Yasası’nı kabul etmeyeceğiz. Yasayı değiştirme ya da ortadan kaldırmaya yönelik girişimler, mühendislik, mimarlık, şehir plancılığı hizmetlerini kamusal niteliğinden arındırarak rant politikalarına açma amacını gütmektedir” denildi.

»

YAPI MALZEMELERİ BÖLGESEL EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

 

— 14.11.2012 DİYARBAKIR

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü, Diyarbakır’da “Yapı Malzemeleri Bölgesel Eğitim Semineri” düzenledi.

»

TALEPLER KARŞILANSIN, ÖLÜMLER DURDURULSUN

 

— 11.11.2012 DİYARBAKIR

 

TMMOB, KESK, DİSK ve TTB’nin Diyarbakır temsilcileri, “Açlık grevinin 61. günündeyiz. Talepler karşılansın, ölümler durdurulsun” yazılı pankartı açarak oturma eylemi yaptı.

»

TMMOB, KESK, DİSK VE TÜRK-İŞ: TUTUKLULARIN TALEPLERİ KARŞILANSIN

 

— 10.11.2012 DİYARBAKIR

 

TMMOB, KESK, DİSK ve TÜRK-İŞ, cezaevlerindeki açlık grevlerine ilişkin Diyarbakır`da yaptığı açıklamada, taleplerin karşılanması ve ölümlerin durdurulması için herkesi dayanışmaya çağırdı. Açıklamadan sonra TMMOB, KESK, DİSK ve TÜRK-İŞ temsilcileri, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) binasında açlık grevine başlayan milletvekillerine destek ziyaretinde bulundu.

»

VAN’DA DEPREM YÜRÜYÜŞÜ

 

— 09.11.2012 DİYARBAKIR

 

Van’da 9 Kasım 2011 depreminin yıldönümünde Odamız öncülüğünde hem yürüyüş düzenlendi hem de Deprem Anıtı’nın açılışı yapıldı. İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Taner Yüzgeç, 23 Ekim’de yapmayı planladıkları yürüyüşün Van Valiliği tarafından engellendiğini belirterek, `Bilimi dışlayan toplumsallığı gözetmeyen devlet, doğal afetlerde sınıfta kalmıştır” dedi.

»

KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİLİK KURSU SINAVLA SONA ERDİ

 

— 05.11.2012 DİYARBAKIR

 

İnşaat Mühendisleri Odası’nın Diyarbakır’da düzenlediği ve iki gün süren Kamulaştırma Bilirkişilik Kursu, yapılan sınavla sona erdi.

»

DİYARBAKIR’DA KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİLİK KURSU

 

— 03.11.2012 DİYARBAKIR

 

İnşaat Mühendisleri Odası’nın düzenlediği Kamulaştırma Bilirkişilik Kursu, Diyarbakır’da başladı. İki günlük kursun sonunda yapılacak sınavda başarılı olan inşaat mühendislerine yetki belgesi verilecek.

»

TMMOB BAŞKANI MEHMET SOĞANCI TEDAŞ VE DEDAŞ’I UYARDI

 

— 01.11.2012 DİYARBAKIR

 

TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı, Diyarbakır’da 6 kişinin sürgün edilmesiyle “bölgedeki elektrik kesintileri ve gerilim dalgalanmaları sorununu ortak basın açıklaması yaparak gündeme getirenlerin seslerinin kısılmak istendiğini” belirterek, sürgün kararnamelerinin geri alınması için TEDAŞ ve Dicle Elektrik Dağıtım AŞ yöneticilerini uyardı.

»

VAN’DA SORUNLAR ÇÖZÜLMEDİ

 

— 23.10.2012 DİYARBAKIR

 

İnşaat Mühendisleri Odası Diyarbakır Şube Başkanımız Turan Kapan, Van depreminin 1. yıldönümüne ilişkin basın açıklaması yaptı. Kapan, depremin ardından yapılması gerekenlerin hala yapılmadığını belirterek, Van merkezde ağır hasarlı 19 bin 518 konutun olduğunu söyledi.

»

DİYARBAKIR’DA SÜRGÜNLER PROTESTO EDİLDİ

 

— 22.10.2012 DİYARBAKIR

 

TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu, KESK Diyarbakır Şubeler Platformu ve TÜRK-İŞ 7. Bölge Temsilciliği, Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şube Başkanı İdris Erkmen ile birlikte 6 kişinin sürgün edilmesini yaptıkları basın açıklamasıyla protesto etti. TÜRK-İŞ 7. Bölge Temsilcisi Bahri Karakoç, sürgün kararının geri alınmasını istedi.

»

DİCLE ÜNİVERSİTESİ`NDE GENÇ-İMO TOPLANTISI YAPILDI

 

— 18.10.2012 DİYARBAKIR

 

Dicle Üniversitesi`nde 17 Ekim 2012`de düzenlenen genç-İMO’nun tanıtım toplantısına 100 öğrenci katıldı. İMO Diyarbakır Şube Sekreteri Barış Çetinkaya, üniversite öğrencilerinin sorunlarının inşaat mühendislerinin yaşadığı sorunlardan bağımsız olmadığını söyledi.

»

ODALARDAN TEKNİK İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

 

— 18.10.2012 DİYARBAKIR

 

İnşaat Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Makina Mühendisleri Odası ve Mimarlar Odası, meslek alanlarına ve kamusal denetime yönelik yapılan saldırılara karşı mücadelenin daha etkin yürütülebilmesi için “Ortak Mesleki Uygulamalar ve Teknik İşbirliği Protokolü” imzaladı.

»

İMO`DAN `ÇELİK YAPI VE BETONARME BİNA` SEMİNERLERİ

 

— 13.10.2012 DİYARBAKIR

 

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Diyarbakır Şubemiz, “Depreme Dayanıklı Çelik Yapı Tasarımı” ve “Mevcut Betonarme Binaların Deprem Performanslarının Belirlenmesi” konulu seminerler düzenledi. Dicle Üniversitesi (DÜ) İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. S. Özgür Değertekin, çelik yapıların önümüzdeki yıllarda Türkiye’de gelişeceğini söyledi.

»

DİYARBAKIR`DA İMO TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI

 

— 12.10.2012 DİYARBAKIR

 

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Diyarbakır Şubemiz, Batman, Bingöl, Elazığ, Malatya, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Tunceli ve Şırnak-Cizre’deki oda temsilcileriyle toplantı yaparak, durum değerlendirmesi yaptı.

»

İMO LABORATUVARLARININ GELECEĞİNİ DEĞERLENDİRDİ

 

— 10.10.2012 DİYARBAKIR

 

İnşaat Mühendisleri Odamız, laboratuvarlarının bundan sonraki sürecini planlamak amacıyla Ankara’da toplantı düzenledi. İMO Şube Başkanları ve yöneticilerin katıldığı toplantıda konuşan İMO Başkanı Taner Yüzgeç, korunması ve tasfiye edilmesi gereken laboratuvarları belirlemek istediklerini belirtti.

»

İMO BAŞKANI TANER YÜZGEÇ, TMMOB DANIŞMA KURULU’NDA KONUŞTU

 

— 08.10.2012 DİYARBAKIR

 

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Yönetim Kurulu Başkanımız Taner Yüzgeç, TMMOB 42. Dönem 1. Danışma Kurulu’nda konuştu. Yüzgeç, “İnşaat Mühendisleri Odası olarak, Danışma Kurulu’nun, aynı zamanda bir dayanışma meclisi, yani bir dostlar meclisi şeklinde cereyan etmesi gerektiğine inanıyoruz” dedi.

»

DİYARBAKIR`DA ÇEVRE YOLLARI YAPILMALI

 

— 08.10.2012 DİYARBAKIR

 

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Diyarbakır Şube Başkanımız Turan Kapan, kentteki kaçak yapılaşmanın seçim öncesi hızlandığını belirterek, belediyeler, valilik ve sivil toplum örgütlerinin ortak tavır sergilemesi gerektiğini kaydetti. Urfa yolunda düzenlenen kavşakların Diyarbakır’ın trafik sorununa çözüm olamayacağını ifade eden Kapan, trafik sorununun çevre yollarının yapılmasıyla çözülebileceğini söyledi.

»

ORTADOĞU İNŞAAT FUARI 2012 DİYARBAKIR`DA AÇILDI

 

— 04.10.2012 DİYARBAKIR

 

TÜYAP tarafından organize edilen “2012 Ortadoğu İnşaat ve Belediye İhtiyaçları Fuarı”nın açılışı yapıldı. 100 firmanın katıldığı fuar, 4 gün boyunca açık kalacak.

»

DİYARBAKIR İKK’DEN KÜRT SORUNU UYARISI

 

— 19.09.2012 DİYARBAKIR

 

TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu (İKK), “19 Eylül TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü”ne ilişkin basın açıklaması yaptı. “Mesleğimize, Halkımıza ve Ülkemize Sahip Çıkacağız” diyen Diyarbakır İKK Sekreteri Necati Pirinççioğlu, Kürt sorununda aynı filmin tekrar sahnelenmeye çalışıldığını belirterek, “Çözüm için derhal çatışmasızlık ortamı sağlanarak müzakere süreçlerinin kesildiği yerden devam ettirilmesi gerekmektedir. Aksi durumda daha çok kan ve gözyaşına neden olan savaş ve çözümsüzlük süreci derinleşecektir” dedi.

»

12 EYLÜL GÖMÜLMEDİ, GELİŞTİRİLİYOR

 

— 12.09.2012 DİYARBAKIR

 

İnşaat Mühendisleri Odamız, yaptığı açıklamada, 12 Eylül darbesinin tarihe gömülmediği, aksine başka aktörlerce geliştirilerek devam ettirildiğini belirterek, “Dün olduğu gibi bugün de 12 Eylül darbesi ve anlayışına karşı durmak, demokrasi ve barış şiarını yükselterek toplumsal umudun adresi olmak sorumluluklarımız arasındadır” dedi.

»

YAPIM İŞLERİ İHALELERİNDE `ZORUNLU` MÜHENDİS İSTİHDAMI KALDIRILIYOR

 

— 29.08.2012 DİYARBAKIR

 

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Yönetim Kurulumuz yaptığı açıklamada, “Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliği”nin değiştirildiğini ve yapım işinde ihaleye girecek olan firmaların sürekli mühendis çalıştırma zorunluluğunun ortadan kaldırıldığını belirterek, “Yapılan değişiklikler derhal iptal edilmeli, teknik eleman istihdamını ve niteliğini artırıcı önlemler getirilmelidir” dedi.

»

MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA ÇALIŞTIRILMAYACAK

 

— 15.08.2012 DİYARBAKIR

 

Mühendis, mimar ve şehir plancılarının düşük ücretle çalıştırılmaları ve alınan ücretin Sosyal Güvenlik Kurumu’na eksik bildirilmesinin önüne geçmek için Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) arasında protokol imzalandı.

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 7  > Sonraki >  >> Son >>
 

Sayfayı Yazdır