TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ PROF. DR. METE SÖZEN ANISINA SONLU ELEMAN, SAP2000 VE ABAQUS KURSU DÜZENLENDİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

04 NİSAN 2020, CUMARTESİ   

32

PROF. DR. METE SÖZEN ANISINA SONLU ELEMAN, SAP2000 VE ABAQUS KURSU DÜZENLENDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 08.05.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 08.05.2018 14:38:12  Yayınlayan Birim: DİYARBAKIR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 08.05.2018 13:44:45

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Diyarbakır Şubesi’ne bağlı Şanlıurfa Temsilciliği, Prof. Dr. Mete Sözen Anısına Sonlu Eleman, SAP2000 ve ABAQUS Kursu gerçekleştirdi.

Diyarbakır Şubemize bağlı Şanlıurfa Temsilciliği, 5-6 Mayıs tarihlerinde İMO Temsilcilik Binası`nda Prof. Dr. Mete Sözen Anısına Sonlu Eleman, Yapısal Analiz Programı (SAP2000) ve ABAQUS Kursu gerçekleştirdi. 4 Nisan 2018 tarihinde Londra`da vefat eden Prof. Dr. Mete Sözen anısına Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İdris Bedirhanoğlu ve Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Çağrı Mollamahmutoğlu tarafından verilen kursa, Diyarbakır Şubemiz Eşbaşkanı Nihat Noyan, İMO Diyarbakır Şubesi Mesleki Denetim Görevlisi M. Zeki Şimşek, İMO Şanlıurfa Temsilcisi Neslihan Acar ile çok sayıda inşaat mühendisi ve Harran Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde okuyan öğrenciler katıldı. 

Kursiyerlere sertifika verildi

Doç. Dr. İdris Bedirhanoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Çağrı Mollamahmutoğlu iki gün süren kursta, inşaat mühendislerine ve öğrencilere, "Prof. Dr. Mete Sözen Anısına Sonlu Eleman", "ABAQUS" ve "Programın Tanıtılması ve Hesap Yöntemleri, Program Menüleri ve Kısa yol Kullanımları, Programa ilişkin Genel Tanımlamalar, Global ve Lokal Eksenler, Programda Çalışan Birimler, Grid Çizgileri, Yapı Elemanları (Düğüm Noktaları, Çubuk ve Kabuk Elemanlar), Yapı Modellemesi ve Yapı Analizinde İzlenecek Temel Yöntem, Yapı Modellemesi, Malzeme Tanımlaması, Kesit şekilleri ve Kesit Tanımlamaları, Yük ve Yük Kombinasyonu Tanımlamaları, Kesit Atamaları, Yük şekilleri ve Yük Atamaları, Özel Tanımlamalar (Kopyalama, Mesnet, Serbestlik, Rijitlik, Dinamik Özellikler vb.), Analiz, Analiz Sonuçlarının İncelenmesi ve Değerlendirmesi, 2 Boyutlu Yapı Modellemesi ve Analizine Giriş, 2 Boyutlu Betonarme ve Çelik Yapı Örnekleri, 2 Boyutta Perde Modellenmesi ve Özel Rijitlik, Tanımlamaları, 2 Boyutlu Dinamik Analiz (Deprem Hesabı), 3 Boyutlu Yapı Analizine Giriş, 3 Boyutlu Uzay Çelik Sistemler, 3 Boyutlu Betonarme Uzay Çerçeveler, 3 Boyutlu Endüstriyel Yapılar Çok Katlı Betonarme Yapılar, Analizde Sıcaklık Değişiminin Tanımlanması, Deprem Yönetmeliği SAP 2000 Uygulamaları ve Detaylı Dinamik Analiz, Deprem Yönetmeliği Dinamik Analiz Metotlarının Açıklanması, Eşdeğer Deprem Yükü Yöntemi, Analiz Metotlarına İlişkin Parametrelerin Açıklanması, SAP 2000 ile Eşdeğer Deprem Yükü ile Analiz, Uygulamalar" başlıklarında bilgiler verdi.

Prof. Dr. Mete Sözen`in anıldığı kursun sonunda katılımcılara Şubemiz Eşbaşkanı Nihat Noyan tarafından sertifika verildi.


Okunma Sayısı: 257

Diyarbakır Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.