NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

19 ŞUBAT 2020, ÇARŞAMBA   

39

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

    Yayına Giriş Tarihi: 08.03.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 08.03.2018 17:19:47  Yayınlayan Birim: DİYARBAKIR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 08.03.2018 17:11:59

TMMOB Diyarbakır İKK Kadın Çalışma Grubu’nun da içinde bulunduğu Dicle Amed Kadın Platformu (DAKAP), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü “Vardık, Varız, Var Olacağız” temasıyla düzenlediği mitingle kutladı.

TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Kadın Çalışma Grubu`nun da içinde yer aldığı Dicle Amed Kadın Platformu (DAKAP), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle 5 Haziran (İstasyon) Meydanı`nda miting düzenledi. "Vardık, Varız, Var Olacağız" temasıyla gerçekleştirilen mitinge Diyarbakır Şubemiz kadın Yönetim Kurulu Üyeleri, TMMOB Diyarbakır İKK Kadın Çalışma Grubu üyeleri ile HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve binlerce kadın katıldı. TMMOB Diyarbakır İKK Kadın Çalışma Grubu üyeleri, Ofis Kavşağı`nda "Bedenimiz, Hayatımız, Kararımız Bizim" yazılı pankartı açarak miting alanına yürüdü.  Yöresel kıyafetleriyle miting alanına giren kadınlar, seslendirilen şarkılar eşliğinde halay çekti.

Mitingde Tertip Komitesi adına konuşan Av. Gülşen Özbek, kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü`nü kutlayarak, OHAL uygulamasını eleştirdi. Kadın renginin özgür hayatın rengi olduğunu belirten Özbek, içinde kadınların olmadığı her toplumsallığın yaşanmaz olduğuna dikkat çekti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ise kadınların 8 Mart`ını kutlayarak, baskı ve saldırılara rağmen kadınların demokrasi mücadelesinden vazgeçmediğini söyledi.

KESK Genel Sekreteri Gülistan Atasoy da büyük zorluklara rağmen kadınların sokağa çıktığını kaydederek, kadınların emeğine ve mücadelesine sahip çıkmakta kararlı olduklarını ifade etti.


Okunma Sayısı: 102

Diyarbakır Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.