NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ KARATEKİN, DİYARBAKIR ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

19 ŞUBAT 2020, ÇARŞAMBA   

39

KARATEKİN, DİYARBAKIR ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ

    Yayına Giriş Tarihi: 27.02.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 27.02.2018 14:51:49  Yayınlayan Birim: DİYARBAKIR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 27.02.2018 14:50:37

Diyarbakır Şube Başkanımız Nihat Noyan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, eski İMO Diyarbakır Şube Başkanı ve eski Kayapınar Belediye Başkanı Zülküf Karatekin’i ağırladı. Karatekin, Bölgede insan hakları, demokrasi ve mesleki mücadeleleri yürütmenin daha zor ve zahmetli olduğunu belirtirken, Noyan ise mesleki çalışmalarla beraber kenti ilgilendiren her konuya müdahil olacaklarını söyledi.

Eski İMO Diyarbakır Şube Başkanı ve eski Kayapınar Belediye Başkanı Zülküf Karatekin, İnşaat Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi`ni ziyaret etti. Karatekin, Şube Eşbaşkanımız Nihat Noyan ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz tarafından karşılandı. Bir süre baş başa gerçekleştirilen görüşmenin ardından Karatekin, İMO 23. Dönem Genel Kurulu`nda seçilen yeni yönetime başarılar diledi. Bugüne kadar İMO Şubesi`nin çalışmalarını sürdüren, emek sarf eden ve Odayı bugüne getiren geçmiş yönetimlere teşekkür eden Karatekin, İMO`nun önemli bir kurum olduğuna dikkat çekti. Özellikle İMO ve bir bütün olarak TMMOB`un, sistemin yanlış uygulamalarına karşı duran ve kendi özgün yapılarını korumaya çalışan birkaç meslek kuruluşundan biri olduğunu kaydeden Karatekin, "Bu konuda Odalar, bugüne kadar hem mesleki hem toplumsal açıdan ciddi bir rol ve misyona sahiptir. Bugünkü Türkiye koşullarında Odanın görevleri daha da ağırdır. Nedeni şudur. Türkiye`de bir sistem değişikliğine gidilmiştir. Tamamen yeni yapılan yasalarla Türkiye`nin tek adam rejimine evrildiği, toplumsal muhalefetin susturulmaya çalışıldığı, en ufak bir muhalif sese tahammül edilmediği bir süreçteyiz. TMMOB`un muhalif kimliğiyle toplumsal değerleri öne çıkararak, muhalif, demokratik yapısıyla ortaya çıkması önemlidir" dedi.

‘Hep beraber olacağız`

Odaların bugüne kadar toplumsal ve mesleki görevlerini yerine getirdiklerini hatırlatan Karatekin, "Bu süreçte sistemin kendisine muhalif kurumların içini boşaltmaya yönelik çabalarının olduğunu biliyoruz. Buna karşı Odaların örgütlü bir duruşunun olduğunu da biliyoruz. Odalar, örgütlü meslek kuruluşlarıdır; bu örgütlü yapılarıyla baskılara karşı duracaklardır. Toplumsal demokrasi mücadelesinin yürütülmesinde Odaların üzerlerine düşen rolü yerine getireceklerini düşünüyorum. Bölgede insan hakları, demokrasi ve mesleki mücadeleleri yürütmek daha zor ve zahmetlidir. Hepimiz bunun bilincindeyiz. Gelişen tüm bu baskılara karşı hep beraber olacağız" şeklinde konuştu.

‘Tecrübeleri bizim için yol gösterici olacaktır`

Şube Eşbaşkanımız Noyan ise Karatekin`e ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Ziyaretin kendileri için kıymetli ve değerli olduğunu ifade eden Noyan, "Geçmiş dönemlerde İMO Şube Başkanlığı ve Kayapınar Belediye Başkanlığı görevlerinde bulunan meslektaşımız Sayın Karatekin`in tecrübeleri, bizim için değerlidir. Bizler de TMMOB içerisinde İnşaat Mühendisleri Odası olarak mesleki çalışmalarla beraber toplumu ve şehrimizi ilgilendiren her konuya müdahil olacağız. Çalışmalarımızı bu çerçevede yürüteceğiz" dedi.


Okunma Sayısı: 145

Diyarbakır Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.