NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ ‘BêRû’ OYUNU İLGİYLE İZLENDİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

19 MART 2019, SALI   

16

‘BêRû’ OYUNU İLGİYLE İZLENDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 23.02.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 23.02.2018 16:44:32  Yayınlayan Birim: DİYARBAKIR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 23.02.2018 16:39:52

TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu (İKK), kültürel faaliyetler kapsamında organize ettiği `Bêrû: Klakson Borîzan û Birt (Yüzsüz: Klakson, Borazanlar ve Bırtlar)` adlı tiyatro oyunu yoğun ilgi gördü.

TMMOB Diyarbakır İKK, genç-TMMOB üyelerine yönelik sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. TMMOB Diyarbakır İKK, Teatra Jiyana Nû oyuncuları tarafından "Bêrû: Klakson Borîzan û Birt (Yüzsüz: Klakson, Borazanlar ve Bırtlar)" adlı tiyatro oyununun sahnelenmesini organize etti. Diyar Galeria`daki Amed Şehir Tiyatrosu`nda gösterime giren Kürtçe oyunu, Diyarbakır Şubemiz Eşbaşkanları Nihat Noyan ve Emine Opçin, TMMOB Diyarbakır İKK Sekreteri Mehmet Orak ve İKK bileşeni odaların temsilcileri ile Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bölümlerinde okuyan Genç-TMMOB üyeleri izledi.

Nazmi Karaman`ın yönettiği; Rugeş Kırıcı, Ömer Şahin, Sakina Jir, Nazmi Karaman ve Cihad Ekinci`nin rol aldığı "komedi" türündeki tiyatro oyunu, sermaye, devlet ve halk üçgenindeki ilişkilerin sorgulanmasını anlatıyor.


Okunma Sayısı: 67

Diyarbakır Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır