NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ KÜÇÜK KURULDA FAALİYETLERİMİZİ DEĞERLENDİRDİK ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

19 ŞUBAT 2020, ÇARŞAMBA   

7

KÜÇÜK KURULDA FAALİYETLERİMİZİ DEĞERLENDİRDİK

    Yayına Giriş Tarihi: 25.01.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 25.01.2018 11:17:54  Yayınlayan Birim: DİYARBAKIR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 25.01.2018 11:12:01

Diyarbakır Şubemizin, 23. Dönem Genel Kurul seçimlerine hazırlık amacıyla düzenlediği küçük kurula katılan üyelerimiz, faaliyetleri değerlendirerek yeni dönemde yapılacak çalışmalara ilişkin önerilerde bulundu.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Diyarbakır Şubesi`nin, 23. Dönem Genel Kurul seçimlerine hazırlık yapmak amacıyla düzenlediği küçük kurulda, Oda üyesi inşaat mühendisleri bir araya geldi. Şubemiz Konferans Salonu`ndaki küçük kurula, Şube Başkanımız Rojda Varhan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve üyelerimiz katıldı.

‘Emekçiler görevlerinden alındı`

Küçük kurulun açılışında konuşan Şube Başkanımız Rojda Varhan, 22. Dönem Şube Yönetim Kurulu Üyeleri olarak 23. Dönem Genel Kurul seçim çalışmalarına hazırlık çerçevesinde küçük kurul düzenlediklerini belirterek, küçük kurula katılım sağlayan inşaat mühendislerine teşekkür etti. Yönetimde bulundukları iki yıl içinde yaşanan siyasal ve toplumsal olayları hatırlatan Varhan, OHAL uygulaması ve KHK`larla toplumun tümünü kuşatan baskı ve ihraçlara dikkat çekti. Meslektaşlarının da aralarında bulunduğu on binlerce kamu emekçisinin görevlerinden alındığını kaydeden Varhan, belediye başkanlarının görevden alınıp yerlerine kayyumların atandığını söyledi.

‘Proje denetimleri şubemizden alındı`

Yönetimde bulundukları iki yıl içinde mesleki eğitimler gerçekleştirdiklerini ifade eden Varhan, "Başta bir çalıştay olmak üzere düzenlemek istediğimiz bazı mesleki eğitimlerimizi de süreçten dolayı, akademisyenlerin gelmemesi nedeniyle gerçekleştiremedik" dedi.

Şube olarak daha önce proje denetimlerini yaptıklarını hatırlatan Varhan, belediyelere kayyum atandıktan sonra bağımsız bir şekilde yürüttükleri proje inceleme görevinin şubelerinden alındığını kaydetti.

‘Doğruları söylemeye devam edeceğiz`

Şubemiz Sekreter Üyesi Murat Demir ise meslekleri hayata dokunduğu için yaşamın her alanında olduklarını belirterek, "İnsan hayatına dokunan her şeyde olacağız, ses çıkaracağız, doğrularımızı söylemeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Faaliyetler değerlendirildi, öneriler yapıldı

İnşaat mühendisleri küçük kurulda, şubemizin iki yıllık faaliyetlerini değerlendirerek yeni dönem çalışmalarına ilişkin önerilerde bulundu. Küçük kurul, yapılan eleştiri ve özeleştirilerin ardından sona erdi. 


Okunma Sayısı: 153

Diyarbakır Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.