NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ TEKNİK HEYETİMİZ DEPREM BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNUYOR ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

23 EKİM 2018, SALI   

17

TEKNİK HEYETİMİZ DEPREM BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNUYOR

    Yayına Giriş Tarihi: 15.11.2017 00:00   Güncellenme Zamanı: 15.11.2017 14:42:25  Yayınlayan Birim: DİYARBAKIR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 15.11.2017 14:42:07

Diyarbakır Şubemiz ve Dicle Üniversitesi tarafından oluşturulan teknik heyet, Irak ve İran sınırında meydana gelen ve yüzlerce kişinin yaşamını yitirdiği, binlerce kişinin yaralandığı 7.3 büyüklüğündeki depremle ilgili inlelemelerde bulunmak üzere Süleymaniye kentine gitti. Heyet, depremde yıkılan ya da hasar gören yapıları inceledikten sonra teknik rapor hazırlayacak.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Diyarbakır Şubesi ile Dicle Üniversitesi`nin oluşturduğu teknik heyet, Irak ve İran sınırında meydana gelen ve yüzlerce kişinin yaşamını yitirdiği,  binlece kişinin yaralandığı, onbinlerce yapının yıkıldığı 7.3 büyüklüğündeki depremle ilgili incelemelerde bulunmak üzere Irak Kürdistan Bölgesi`nin Süleymaniye kentine gitti. İMO Diyarbakır Şubesi`nden İnşaat Mühendisi Nihat Noyan, Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. İdris Bedirhanoğlu ve Maden Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. M. Şefik İmamoğlu`ndan oluşan heyet, depremde Süleymaniye kent merkezi ve kırsal bölgelerdeki yerleşim alanlarında yıkılan veya ağır hasar gören yapılarda teknik incelemelerde bulunmaya başladı. Heyet, incelmeleri tamamladıktan sonra Diyarbakır`a dönecek ve teknik rapor hazırlayacak.

Irak Kürdistan Bölgesi`nin Süleymaniye kentinde 12 Kasım 2017 günü saat 21.18 sıralarında meydana gelen 7.3 büyüklüğündeki deprem, Irak ve İran`daki Kürt bölgelerinde can kayıplarına ve yıkımlara neden olmuş, bölgenin birçok ilinde olduğu gibi İran, Irak, Suriye, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri`nde de hissedilmişti.

 


Okunma Sayısı: 180

Diyarbakır Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır