NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ DEPREMDE YAŞAMINI YİTİRENLERE ALLAH’TAN RAHMET, YARALILARA DA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

24 OCAK 2020, CUMA   

3

DEPREMDE YAŞAMINI YİTİRENLERE ALLAH’TAN RAHMET, YARALILARA DA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ

    Yayına Giriş Tarihi: 13.11.2017 00:00   Güncellenme Zamanı: 13.11.2017 15:49:04  Yayınlayan Birim: DİYARBAKIR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 13.11.2017 15:48:53

Diyarbakır Şubemiz, merkez üssü Irak Kürdistan Bölgesi’nin Süleymaniye kenti olan 7.3 büyüklüğündeki depremde yüzlerce kişimin yaşamını yitirdiği, binlerce kişinin de yaralandığını belirterek, “Depremde yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz” dedi.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Diyarbakır Şubesi, merkez üssü Irak Kürdistan Bölgesi`nin Süleymaniye kenti olan 7.3 büyüklüğündeki depreme ilişkin yazılı açıklama yaptı. Irak Kürdistan Bölgesi`nin Süleymaniye kentinde 12 Kasım 2017 günü saat 21.18 sıralarında 7.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği belirtilen açıklamada, Irak ve İran`daki Kürt bölgelerinde can kayıplarına ve yıkımlara neden olan depremin, bölgenin birçok ilinde olduğu gibi İran, Irak, Suriye, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri`nde de hissedildi. Deprem nedeniyle özellikle İran Irak sınırında toprak kaymalarının meydana geldiği kaydedilen açıklamada, depremde en çok İran Kürdistanı`nın Kirmanşan eyaletine bağlı Kasrı Şirin kentinin etkilediğinin bildirildiği ifade edildi.

‘Detaylı açıklama yapılacaktır`

Depremde şimdiye kadar çoğu Kasrı Şirin kentinde olmak üzere yüzlerce kişinin yaşamını yitirdiği, binlerce kişinin de yaralandığı belirtilen açıklamada, Kirmanşan eyaletinde onbinlerce insanın evlerini terk etiği vurgulandı. Açıklamada, "Yerleşim yerlerindeki birçok yapı ya depremde yıkılmıştır ya da ağır hasar görmüştür. Depremin bilançosu her geçen saat ağırlaşırken, yıkımların olduğu Irak ve İran`ın Kürdistan bölgelerinde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

İMO Diyarbakır Şubesi ile TMMOB`un oluşturduğu teknik heyetimiz, deprem bölgesinde inceleme yaptıktan sonra detaylı açıklama yapacaktır.

Meydana gelen deprem bizi derinden üzmüştür. İMO Diyarbakır Şubesi olarak yaşamını yitiren insanlara Allah`tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz" denildi.


Okunma Sayısı: 78

Diyarbakır Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır