TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ TEMEL BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

04 NİSAN 2020, CUMARTESİ   

31

TEMEL BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR

    Yayına Giriş Tarihi: 25.10.2017 00:00   Güncellenme Zamanı: 25.10.2017 11:28:35  Yayınlayan Birim: DİYARBAKIR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 25.10.2017 11:24:42

Diyarbakır Şubemizin, mühendislere yönelik düzenlediği “Temel Bilirkişilik Eğitimi” 24 kişilik üçüncü grupla devam ediyor.

Odamızın, Bilirkişilik Kanunu kapsamında "Bilirkişilik Yönetmeliği"nde yapılan değişiklik nedeniyle "Temel Bilirkişilik Eğitimi" konusunda Adalet Bakanlığı tarafından yetkilendirilmesi üzerine Diyarbakır Şubemizin düzenlediği "Temel Bilirkişilik Eğitimi" devam ediyor. Üçüncü Temel Bilirkişilik Eğitimi, İMO Diyarbakır Şubesi Konferans Salonu`nda yapıldı. Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Nihat Taşdelen tarafından verilen eğitime, 24 mühendis katıldı. 23, 24, 25 ve 26 Ekim tarihlerini kapsayan eğitimde, mühendislere 18 saati teorik, 6 saati uygulamalı olmak üzere 24 saat eğitim verildi. Eğitimi tamamlayan mühendislere daha sonra "Katılım Sertifikası" verilecek.

 

Doç. Dr. Taşdelen, "Yargılama Hukukuna İlişkin İlkeler ve İspat Hukukuna İlişkin Temel Kavramlar,  Türk Yargı Teşkilatı, Yargısal Faaliyet İçinde Yer Alan Süjeler, Yargılama Hukukuna İlişkin Temel Hak ve İlkeler, Bilirkişinin Nitelikleri, Bilirkişiliğe Başvuru, Sicil ve Listeye Kayıt, Bilirkişinin Yetkileri ve Ödevleri ile Etik İlkeler, Bilirkişinin Denetimi ve Sorumluluğu, Bilirkişi İncelemesine Başvuru ve İnceleme Konusu, Bilirkişinin Görevlendirilmesi, Bilirkişi İncelemesinin Yapılması, Rapor Yazımı Usul ve Esasları,  Oy ve Görüşün Sunulması, Bilirkişi Raporunun Teslim Edilmesi ve Değerlendirilmesi" konularında mühendislere eğitim verdi.  

 

 


Okunma Sayısı: 135

Diyarbakır Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.