TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ DİYARBAKIR ŞUBEMİZDE TEMEL BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ VERİLDİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

04 NİSAN 2020, CUMARTESİ   

17

DİYARBAKIR ŞUBEMİZDE TEMEL BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ VERİLDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 18.10.2017 00:00   Güncellenme Zamanı: 18.10.2017 14:00:23  Yayınlayan Birim: DİYARBAKIR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 18.10.2017 13:58:46

Diyarbakır Şubemizin, mühendislere yönelik 18 saati teorik, 6 saati uygulamalı olmak üzere 24 ders saatinden oluşan “Temel Bilirkişilik Eğitimi” düzenledi.

Odamızın, Bilirkişilik Kanunu kapsamında "Bilirkişilik Yönetmeliği"nde yapılan değişiklik nedeniyle "Temel Bilirkişilik Eğitimi" konusunda Adalet Bakanlığı tarafından yetkilendirilmesi üzerine Diyarbakır Şubemiz, "Temel Bilirkişilik Eğitimi" düzenledi. Eğitim, İMO Diyarbakır Şubesi Konferans Salonu`nda yapıldı. Doç. Dr. Nihat Taşdelen tarafından verilen eğitimlerde, 5 yıl mesleki kıdem kazanan 48 mühendis katıldı. 24 kişilik birinci gruba, 14, 15, 16 ve 17 Ekim tarihlerinde saat 09.00 ile 15.00 arasında; 24 kişilik ikinci gruba ise saat 15.00 ile 21.00 arasında eğitim verildi. Eğitimde, mühendislere 18 saati teorik, 6 saati uygulamalı olmak üzere 24 saat eğitim verildi. Eğitimi tamamlayan mühendislere daha sonra "Katılım Sertifikası" verilecek.

Eğitimin konuları

 Doç. Dr. Taşdelen, "Yargılama Hukukuna İlişkin İlkeler ve İspat Hukukuna İlişkin Temel Kavramlar,  Türk Yargı Teşkilatı, Yargısal Faaliyet İçinde Yer Alan Süjeler, Yargılama Hukukuna İlişkin Temel Hak ve İlkeler, Bilirkişinin Nitelikleri, Bilirkişiliğe Başvuru, Sicil ve Listeye Kayıt, Bilirkişinin Yetkileri ve Ödevleri ile Etik İlkeler, Bilirkişinin Denetimi ve Sorumluluğu, Bilirkişi İncelemesine Başvuru ve İnceleme Konusu, Bilirkişinin Görevlendirilmesi, Bilirkişi İncelemesinin Yapılması, Rapor Yazımı Usul ve Esasları,  Oy ve Görüşün Sunulması, Bilirkişi Raporunun Teslim Edilmesi ve Değerlendirilmesi" konularında mühendislere eğitim verdi.  


Okunma Sayısı: 228

Diyarbakır Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.