TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ REFERANS BELGESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

04 NİSAN 2020, CUMARTESİ   

14

REFERANS BELGESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

    Yayına Giriş Tarihi: 31.07.2017   Güncellenme Zamanı: 31.07.2017 14:34:13  Yayınlayan Birim: DİYARBAKIR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 31.07.2017 14:32:00

Odamız tarafından Ankara’da düzenlenen ve Şubemiz personelinin de katıldığı `Referans Belgesi Tanıtım Toplantısı`nda, sunumlar gerçekleştirildi, tartışmalar yürütüldü, katılımcılara bilgi verildi.

Odamız tarafından; Şube Başkanları, Şube Sekreterleri ve Şube ilgili personeline yönelik "Referans Belgesi Tanıtım Toplantısı", Oda Genel Merkezinde, 29 Temmuz 2017 tarihinde düzenlendi. Toplantıya, İMO Başkanı Cemal Gökçe, 2. Başkanı Şükrü Erdem, Sekreter Üyesi Hüseyin Kaya, Sayman Üyesi Cem Oğuz, Yönetim Kurulu Üyeleri Cemal Akça ve Necati Atıcı, Genel Sekreter Fikret Kemal Yıldırım ile Referans Belgesi Kurulu üyeleri, Diyarbakır Şubemiz Yönetim Kurulu Üyesi Murat Demir, Mesleki Denetim Görevlileri Mahsum Çiya Korkmaz ve Zeki Şimşek ile şube başkanları ve şube sekreterlerinden oluşan 70 kişi katıldı.

Detaylı bilgi verildi

İMO Başkanı Cemal Gökçe`nin açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda katılımcılara referans belgesi hakkında detaylı bilgi verildi. Gökçe`nin yaptığı Referans Belgesi tanıtım sunumunun ardından katılımcıların soruları cevaplandırıldı. Şube Başkanları, Şube Sekreterleri ve Şube ilgili personelinin Referans Belgesi uygulamasının hayata geçirilmesiyle ilgili soruları, görüş ve önerilerine, Referans Belgesi Kurulu üyeleri tarafından açıklık getirildi.

‘Gençlerin ihtiyacını karşılamıyor`

Toplantıda konuşan Şubemiz Yönetim Kurulu Üyesi Murat Demir, İMO üyelerinin yüzde 70`inin gençlerden oluştuğunu hatırlatarak, Referans Belgesi`nin meslekte yaşı büyük olan mühendislere bir ayrıcalık tanıdığını kaydetti. Referans Belgesi`ni eleştiren Demir, 20 yıllık bir mühendisin sınavsız ve koşulsuz bir şekilde Referans Belgesi`ni almasının doğru olmadığını söyledi. Demir, Referans Belgesi`nin daha çok genç mühendisler baz alınarak düzenlenmesi gerektiğini ifade etti.

Toplantıda ayrıca, İMO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Cem Oğuz tarafından, Oda mali durumu ve şubelerin görevlerine ilişkin bilgilendirme sunumu yapıldı. Meslek İçi Eğitim Kurulu Başkanı Nusret Suna ise, Odamız ve şubelerimiz tarafından düzenlenen meslek içi eğitimler hakkında bilgi verdi.


Okunma Sayısı: 105

Diyarbakır Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.