TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ ‘İŞÇİ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ’ PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

04 NİSAN 2020, CUMARTESİ   

14

‘İŞÇİ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ’ PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 03.05.2017   Güncellenme Zamanı: 03.05.2017 11:16:48  Yayınlayan Birim: DİYARBAKIR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 03.05.2017 11:15:13

TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu (İKK) ve Türk Tabipler Birliği (TTB) tarafından `İşçi Sağlığı ve Güvenliği” konulu panel düzenlendi. Panelde yapılan sunumlarda, çalışanlar için iş sağlığı ve güvenliğinin önemine dikkat çekildi.

TMMOB Diyarbakır İKK ve TTB tarafından düzenlenen "İşçi Sağlığı ve Güvenliği" konulu panel, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Panele, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Diyarbakır Şube yöneticilerimiz ile TMMOB`a bağlı odalar ve TTB temsilcileri ile çok sayıda kişi katıldı. Diyarbakır DİSK/Genel-İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Zeynep Demir Akçer`in moderatörlüğünü yaptığı panelde, Dr. Nevruz Gürceğiz ve Maden Mühendisi Hakkı Kaya sunumlar gerçekleştirdi.

Emekçilerin çalışma koşulları

TMMOB Diyarbakır İKK Sekreteri Mehmet Orak ve TTB temsilcisinin açılık konuşmamalarının ardından Dr. Nevruz Gürceğiz, "İSİG Emekçilerinin Çalışma Koşulları" başlıklı sunum yaptı. Gürceğiz, sunumunda, "İSG profesyonelleri, iş güvencesi, ücret güvencesi, eğitim, denetim, taşeronlaşma, mesleki bağımsızlık, 20 + işyeri sorumluluğu, çalışma olanakları, laboratuvar desteği, meslek hastalığı, işyeri hekimliği ücret tarifesi" konu başlıklarında bilgilendirmelerde bulundu.

Uzmanların sorunları

Maden Mühendisi Hakkı Kaya ise "İş Güvenliği Uzmanlarının Sorunları" başlıklı sunumunda, "İş sağlığı ve iş güvenliği nedir?, devlet, çalışan, işveren ve uzman sorumlulukları, 4857 Sayılı İş Kanunu, 5510 Sayılı SGK Kanunu, 6331 Sayılı İSG Kanunu" konularını değerlendirdi. 


Okunma Sayısı: 264

Diyarbakır Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.