TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ TMMOB 44. DÖNEM 1. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

04 NİSAN 2020, CUMARTESİ   

8

TMMOB 44. DÖNEM 1. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

    Yayına Giriş Tarihi: 29.09.2016   Güncellenme Zamanı: 29.09.2016 16:02:22  Yayınlayan Birim: DİYARBAKIR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 29.09.2016 15:56:26

TMMOB 44. Dönem 1. Danışma Kurulu toplantısı, 24 Eylül 2016 Cumartesi günü Ankara’da yapıldı.

İMO Teoman Öztürk Toplantı Salonu`ndaki toplantıya, İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe, Yönetim Kurulu Üyeleri Cemal Akça, Cihat Mazmanoğlu, Necati Atıcı, Genel Sekreter Fikret Kemal Yıldırım ve Genel Sekreter Yardımcısı Bahaettin Sarı, Diyarbakır Şube Başkanımız Sinan Tarı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile İMO şube başkan ve üyelerinden oluşan 57 kişi katıldı.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz`ın açış konuşmasıyla başlayan toplantıda, ülke gündemi ve TMMOB çalışmaları değerlendirildi. Toplantıda söz alan İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe, mesleki ve toplumsal sorunların bir bütün olarak gündemlerinin ana halkasını oluşturduğunu, TMMOB yönetim kurulu tarafından hazırlanan çalışma programının anti emperyalist, demokratik ve bağımsızlıkçı bir anlayışla hazırlandığını söyledi. Demokrasiden yana namuslu ve liyakat sahibi birçok insanın devlet kadrolarından temizlendiğini belirten Gökçe, sözlerine 2015 ve 2016 yıllarında yaşanan canlı bomba katliamları ve 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yaşanan sorunları ifade ederek devam etti.  Daha sonra TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül, TMMOB`nin Genel Kurul`dan bu yana geçen 4 aylık dönemde yaptığı çalışmalar ve programlanan çalışmalarla ilgili bir sunum yaptı.

Kurulda konuşan İMO Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Harun Turan ise mühendis ve mimarlar olarak bölgedeki savaş atmosferinden ötürü mesleklerini icra edemediklerini belirterek, TMMOB`nin Emek ve Demokrasi İçin Güç Birliği`nden çekilmesini eleştirdi. Turan, şöyle konuştu: "Gurur kaynağımız olan TMMOB`nin bugüne kadar faşizme karşı Emek ve Demokrasi İçin Güç Birliği`nden yana olması bizi gururlandırmıştır. Bunun için TMMOB`nin güçbirliğinden geri çekilmesini tasvip etmiyoruz. Biz bölge İl Koordinasyon Kurulları (İKK) olarak her zaman Emek ve Demokrasi İçin Güç Birliği`nden yana olacağımız buradan vurguluyoruz" dedi.


Okunma Sayısı: 162

Diyarbakır Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.